August 20, 2019 01:10
Хроника

Две жени загинаа во Драчево, непознат идентитет на еден од загинатите

Две жени загинаа во Драчево, непознат идентитет на еден од загинатите. Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го загубија животот.

Според првичните сознанија од увидот, несреќата се случила петнаесетина минути пред полноќ, кога автомобил Рено 5 со скопски регистарски таблички во коj се превезувале жртвите, од непознати причини преминал на спротивната лента на коловозот и директно се судрил со камион за превоз на отпад. Од здобиените повреди починале сите патници во автомобилот, тројца мажи и две жени.

Надлежниот јавен обвинител издаде Наредба за обдукција на телата на починатите, а ќе се врши и сообраќајно-техничко вештачење за да се утврдат причините за несреќата.

Нови вести

Изгаснат пожарот кај Љубен, нов кај Велеполе кон Кондово и Свиларе

Filip

Расправија за пасишта во Арачиново заврши со пукање, едно лице е рането

Filip

Возач од Грција нападнал полицаец по сообраќајка на патот Велес – Неготино

Filip