September 26, 2022 02:07
Свет

Извршен директор на компанија за веганска храна му го одгризал носот на маж при расправија

Извршниот директор на Beyond Meat е уапсен поради наводно одгризување на носот на маж за време на расправија, јавува Би-би-си.

Даглас Ремзи (53) се соочува со обвиненија за терористички закани и злоупотреба. Тој беше ослободен кога плати кауција од 11.085 долари.

Инцидентот се случил во саботата вечерта додека тој излегувал од гаража во Фајетвил, Арканзас, по фудбалски натпревар, соопшти локалната телевизија.

Тој во кавга со друг возач го гризнал човекот одгризувајќи му го врвот на носот, според американска телевизија KNWA/KFTA.

Ремзи работел во месната индустрија 30 години пред да се приклучи на Beyond Meat како извршен директор минатиот декември.