Балкан

Извлечени безживотните тела на мајка и три деца во Албанија

Бројот на жртвите од катастрофалниот земјотрес во Албанија се искачи на 46. Од под урнатните на нивната куќа во областа Кенета се излечени безживотните тела на четри членови од семејството Лала. Жртви се три деца, две од нив близнаци Дионис и Диониса, нивниот шестгодишен брат Емилио и мајка им Марјета(31).

Пронајдени се во прегратките на нивната мајка. Од ова семејство претходно беше извлечено безживотно тело на уште еден негов член.

Спасувачката акција е завршена во Туман и кај шесткатницата во Драч.

Според Mинистерството за здравство, во болниците медицинска помош добиле над 790 лица во Драч и Клиниката за трауматологија во Тирана.

Националната ургентна служба одговорила на 4.411 повици за помош уште од моментот на земјотресот што се случи неколку минути пред четири часот наутро на 26 ноември и извршила 1.106 мисии на брза помош.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

free anime online AniWatch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Full

online anime High School DxD

AniWatch The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 20

ani watch me The Rising of the Shield Hero (Dub)

tải go88