October 15, 2019 11:32
Скопје

Известување за прославување на празникот на Раѓањето на Мајката Божја

Братството при храмот „Рождество на Пресвета Богородица“ во Скопје со благослов на Неговото Блаженство Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, ги повикува верниците и сите луѓе со добра волја да учествуваат во торжественото прославување на празникот на Раѓањето на Мајката Божја- зштитничка на градот Скопје.

Вечерната богослужба на 20 септември ќе започне во 17 часот, а потоа прославата ќе продолжи со Литија по улиците во центрот на Скопје.

На 21 септември, Утрената богослужба ќе започне во 7.30 часот, а Светата Литургија во 9.00 часот.

Нови вести

Се обновуваат кошевите на спортските игралишта во Општина Аеродром

zane

Обновени кошевите на спортските игралишта во Аеродром

Valentina

Без струја делови на Сарај, Студеничани, Кисела Вода…

Igor