January 25, 2022 05:46
Балкан

Известувачката на ЕП за Косово: Српската православна црква не постои

Откако пратеничката во Европскиот парламент Виола фон Крамон разговарала со бискупот на Дизелдорф и цела Германија, Григориј, во кореспонденција со корисник на таа платформа, објавила дека „Српската православна црква не постои”.

Таа објавила како одговор на коментарот дека Српската православна црква е проруска и дека би било одлично тоа да се промени.

-Не постои „Српска православна црква“, тоа се автономни епархии, за разлика од Католичката црква. Разговарајте со бискупот и ќе се изненадите, напишала Фон Крамон.

Да потсетиме, известувачката на Европскиот парламент за Косово, Виола фон Крамон, е позната по своите изјави и постапки во корист на Приштина, не е тајна дека таа е една од најсилните поборници за независност Косово и се смета себеси за „лобист за Косово“, пишуваат српските медиуми.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Dragon Ball Z (Dub) Episode 282

JUJUTSU KAISEN

Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 8

watch anime My Hero Academia (Dub)

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai