November 27, 2021 17:52
Спорт

Избраниците на Канатларовски во Ереван ќе атакуваат на прва победа во групата

Фудбалската репрезентација на Македонија за играчи до 21 година денеска (16 ч.) во Ереван, протис соодветната селекција на домаќинот Ерменија продолжува со настапите во квалификациската група за пласман на ЕП 2023 година. Избраниците на селекторот Драган Канатларовски ќе атакуваат на прва победа откако по првите три одиграни кола имаат скор од еден пораз од Франција (3:0) и две нерешени средби, дома со Србија (0:0) и на гости против Фарски Острови (1:1). Со ваков учинок македонските надежи се последноплааирани во групата Х со два бода, еден помалку од денешниот противник Ерменија.

Канатларовски и за овој натпревар нема да може да смета на четворица стандардни репрезентативци, Агон Елези и Енис Фазлагиќ се повредени, додека Метју Божиновски и Стефан Чолаковски поради административни корона протоколи неможат да допатуваат од Австралија.

4Anime: Boruto: Jump Festa 2016 Special anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime anime

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

WCOStream: Patalliro! Stardust Keikaku anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream pokemon

Website https://animekisa.in: Watch Doraemon the Movie: Nobita and the Birth of Japan 2016 animekisa Episode Full anime stream

Natsuiro Kiseki (https://animeheaven.pro/m/ZqD3) Episode 12