August 15, 2022 17:19
Спорт

Избегната голема трагедија на СП во пливање во Будимпешта

На светското првенство во пливање кое во моментов се одржува во Будимпешта, Унгарија избегната е голема трагедија.

Во дисциплината уметничко пливање, американската претставничка Анита Алварез се онесвести при изведување на својата точка и почна да тоне во длабокиот базен. На огромна среќа на Алварез прв на помош пристигна нејзиниот тренер која успеа да ја извлече бргу на воздух Алварез па поголеми последици по здравјето на 25. годишната американка нема да има.

game bài sunwin sunwin tài xỉu tải sunwin

game bài sunwin sunwin club sunwin web

sunwin

sun win

sunwin