Магазин

Игор и Илина прославија една година врска: „Лани на овој ден, Илина се заврте кон мене и ми кажа: А бе ти, имаш намера да ме гушнеш некогаш?“

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов и алпинистката Илина Арсова уживаат во својата љубов и буквално се неразделни.

Ниту двајцата не ја кријат својата среќа и често објавуваат заеднички фотографии на своите профили на социјалните мрежи, а фановите во коментари им посочуваат дека тие се совршени еден за друг.

Сега парот има огромна причина за славење бидејќи нивната романтична врска започна на 3-ти мај минатата година.

По тој повод, Џамбазов објави фотографија од него и Илина и откри дел од почетокот на нивната романса:

„Лани, на овој ден, после две недели дружење и запознавање, ме врати со колата до Сретеново, ја изгаси машината, се заврте кон мене и ми кажа: “А бе ти, имаш намера да ме гушнеш некогаш?” Излеговме од “Ланусот” и…ја гушнав. Гушката се уште трае…“, гласи романтичната порака која Игор ја напишал под објавата, по која следеа низа честитки.

Преземено од Точка

AnimeFreak one piece animefreak: Watch SK8 the Infinity (Dub) Episode 8 (https://animefreak.ws/m/Z8qX/ep-8)

4Anime 4anime to go: Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! (https://4anime.biz/m/92Xg) Episode 3