January 22, 2021 13:37
Спорт

Игор Ангеловски ќе ја води Македонија на ЕП

Игор Ангеловски речиси сигурно ќе ја предводи Македонија на годинешното Европско првенство (ЕП), прво во историјата на нашиот фудбал, откако предводникот Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), Муамед Сејдини денеска му ја пренел првата понуда за евентуалното продолжување на соработката.

Неофицијално, на селекторот му бил понуден шестмесечен договор со важност до крајот на континенталниот собир, по што најверојатно ќе дојде до промена на репрезентативното кормило.
Мрме на клупата на Македонија седна пред пет години, а во ноември лани го оствари најголемиот успех со победите над Косово и Грузија во плејофот од Лигата на нации. Неговиот договор заврши со крајот на 2020 година.

Watch Attack on Titan Final Season Episode 1 at ANIMEFLIX animeflix free iwatobi swim club

My Hero Academia 3 Episode 25 at AnimeHeaven anime heavene