April 10, 2021 16:40
Спорт

Ибрахимовиќ ќе потпише нов договор со Милан

Напаѓачот на италјанскиот фудбалски калчолигаш Милан, Златан Ибрахимовиќ е подготвен да потпише нов договор со клубот, пренесува „Калчомеркато”.

Според изворот, зделката ќе биде објавена за неколку дена. Триесет и деветгодишниот шведски репрезентативец ќе добие седум милиони евра годишно.

Се очекува страните да потпишат нов договор без никакви компликации.

Ибрахимовиќ се врати во Милано во јануари 2020 година. На 31 август го продолжи договорот до крајот на оваа сезона. Напаѓачот одигра 23 натпревари сезонава, постигна 17 погодоци и направи две асистенции.

My Hero Academia 3 (https://animeflix.nl/m/0jze) Episode 25 at ANIMEFLIX free anime

SK8 the Infinity Episode 12 at 4Anime persona 4 anime netflix