June 23, 2021 08:03
Спорт

Ибрахимовиќ ќе ги пропушти натпреварите на Милан против Торино и Каљари

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли проговори за состојбата на напаѓачот на „росонерите”, Златан Ибрахимовиќ, кој се повреди на мечот од 35. коло на италијанскиот фудбалски шампионат против Јувентус (3:0).

– Тој има мала повреда на коленото. И тој дефинитивно ќе ги пропушти натпреварите против Торино и Каљари, информира Пиоли.

Милан се надева на враќање на Ибрахимовиќ во последното коло од италијанскиот шампионат. На крајот на сезоната, тимот на Пиоли ќе се сретне со Аталанта.

Триесет и деветгодишниот Швеѓанец постигна 15 погодоци на 19 натпревари во Серија А. Неодамна го продолжи договорот со клубот до јуни 2022 година.

AnimeTV animetv ge: Watch My Hero Academia 2 Episode 14

4Anime 4anime website: Black Clover Episode 170