July 17, 2019 12:58
Спорт

Ибрахимовиќ продолжува да ги тресе мрежите во САД

Златан Ибрахимовиќ продолжува да ги воодушевува навивачите во американската МЛС лига. Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси повторно постигна гол за својот тим во победата од 2:1 над Хјустон Динамо.

Во 31-та минута, тимот на Златан Ибрахимовиќ доби пенал, а 37-годишниот Швеѓанец не размислуваше и реализираше погодок за 1:0.

Ова е седми гол за напаѓачот во пет натпревари во МЛС.

Во второто полувреме, Хјустон исто постигна голод пенал, но успехот за тимот од Л.А. го донесе Диего Полента дојде во 88-та минута од натпреварот.

Нови вести

Таневски пред реваншот со Алашкерт: Негативата по првиот меч достижна

zane

Хонда ќе се израмни со Мерцедес со следната надградба

zane

Заха е многу далеку од „Емирати”

zane