October 18, 2021 13:03
Спорт

Ибрахимовиќ немоќен против повредите: Не сум Супермен

Напаѓачот на италијанскиот фудбалски прволигаш Милан, Златан Ибрахимовиќ обелодени дека има проблеми со Ахиловата тетива и веројатно нема да може да настапи в недела на првенственото дерби против Јувентус во Торино.

– Ќе видиме, состојбата се менува од ден во ден, но не е тајна дека имам проблем со тетивата и не сакам да ризикувам трајни последици. Сакам да ја издржам целата сезона и затоа морам да си повторувам дека не сум Супермен. Мојот проблем е во тоа што премногу работам, изјави 39-годишниот Ибрахимовиќ за официјалниот сајт на Милан.

Поради проблемите со тетивата Ибрахимовиќ го пропушти вчерашниот воведен натпревар на Милан во Лигата на шампиони против Ливерпул, кој италијанскиот тим го загуби со 3:2.

KissAnime: Fire Ball: Journey to the West anime episode Full online free at https://kissanime.mx vinland saga kissanime

Watch anime online for free at 4Anime anime

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? (https://animekisa.in/m/bYz) Episode 13

Website https://animebee.to: Watch Shakugan no Shana-tan III (Final): Final Destruction animebee Episode 2 anime online

Ourstage: https://ourstage.com/epk/qbfrdtxkonau

Forum dzpknews: https://forum.dzpknews.com/space-uid-399305.html