Македонија

Зошто Ковачевски не беше во изолација кога се тестирал за Ковид, ќе има ли кривична одговорност за Зечевиќ за ширење на зараза?

Зошто Ковачевски не беше во изолација кога се тестирал за Ковид, ќе има ли кривична одговорност за Зечевиќ за ширење на зараза? 
Според укажувањата на директорката на Центарот за јавно здравје Бухова секој кој се тестира поради Ковид треба да оди во изолација, аналогно на тоа зошто Димитар Ковачевски не беше во изолација при тестирање за Ковид кое е неопходно за патувањето во Бугарија. Тој морал за таков ПЦР тест да се тестира најдоцна во неделата, кога наместо во изолација беше пред камери и се сликаше на настани. Направи ли Ковачевски воопшто ПЦР тест за да патува во Бугарија? Зошто беше хајката против Пецаков, а властите молчат за Ковачевски? 
Зошто СДСМ го крие позитивниот тест на генералниот секретар Миле Зечевиќ кој од 20ти е заразен со корона, а ден претходно сиреше зараза во Охрид на празникот Водици и не се придржуваше до препораките за носење на маска. И Ковачевски и Зечевиќ ги изложиле на ризик граѓаните. 
Ќе има ли конечно кривична одговорност за Зечевиќ?

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime To Your Eternity

free anime Dragon Ball Super (Dub)

english anime To Your Eternity

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Full

GoGoAnime JUJUTSU KAISEN (Dub)