Македонија

Зоран Ставрески се враќа во политиката

Поранешниот министер за финансии во владата на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Никола Груевски, Зоран Ставрески, по подолго време се врати во работните тела на ВМРО-ДПМНЕ. Како што соопштија синоќа од партијата формирале работно тело за следење на реализацијата на проектите на градоначалниците кои ги ветиле пред граѓаните.

„Во работното тело кое ќе биде раководено од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе бидат и Зоран Ставрески и Оливер Шамбевски“, наведоа од ВМРО-ДПМНЕ.

Ставрески беше вицепремиер во владата на Груевски од 2006, а од 2009 до 2016 и министер за финансии.

Шамбевски беше пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, а потоа и амбасадор на Македонија во Кина.

aniwatcher. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

The Rising of the Shield Hero (Dub)

The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 19

Tokyo Revengers Episode 21 - Uncen

The Rising of the Shield Hero (Dub)

My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 17

tải go88