Економија

Зоран Здравев поднесе оставка од функцијата член на Одборот на директори на „Европа“

Зоран Здравев поднел оставка од функцијата неизвршен член на Одборот на директори на македонската фабрика за чоколади „Европа“.

За оваа промена извести компанијата преку Македонската берза.

„Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Акционерско друштво, фабрика за чоколади, вафли и бонбони ЕВРОПА-Скопје известува дека неизвршниот член на Одбор на директори Зоран Здравев поднесе оставка од функцијата“, се вели во известувањето што компанијата го испрати до јавноста преку Македонската берза.

ANIMEFLIX animeflix kimi no na wa: The Daily Life of the Immortal King (https://animeflix.nl/m/MO2N) Episode 15

AnimeDao overlord animedao: Horimiya (https://animedao.nl/m/63xM) Episode 13