September 25, 2021 06:22
Кошарка

Златко Марин: Аеродром слави!!! МЗТ по седми пат шампион! Браво момци!

Златко Марин: Аеродром слави!!! МЗТ по седми пат шампион! Браво момци!

Koшаркарите на МЗТ Скопје вчера станаа шампиони на Македонија откако во третиот финален натпревар го победија Работнички со 85:78.

До седмата титула која е освоена во последните осум години МЗТ дојде со победа од 3:0 во финалната серија над „вечниот ривал“.

За МВП во финалната серија беше прогласен Дамјан Стојановски.

Најефикасни во победничкиот тим беа Иве Иванов со 23 поени, седум скокови и седум асистенции и Лестер Медфорд со 16 поени и седум асистенции, а во тимот на Работнички Чавдар Костов и Ѓорѓи Чековски имаа по 17 поени.

Шампионскиот пехар на МЗТ им го врачи новиот претседател на кошаркарската федерација Перо Антиќ.

Градоначалникот на општина Аеродром Златко Марин на својот фејсбук профил објави Аеродром слави!!! МЗТ по седми пат шампион! Браво момци!

Аеродром слави!!! МЗТ по седми пат шампион! Браво момци!

Posted by Златко Марин on Четврток, 13 јуни 2019

Website https://animekisa.in: Watch Fullmetal Alchemist: Brotherhood (Dub) animekisa Episode 64 animekisatv

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

AnimeFLV: Kyojinzoku no Hanayome anime episode 9 online free at https://animeflv.uk devilman crybaby animeflv

Website https://aniwatch.pro: Watch Ys aniwatch Episode 7 anime stream

Zippyshare: https://www.zippyshare.com/animefreakws

Piqs: https://piqs.de/user/gogoanimebe/