Македонија

Зиков: Му верувам на Османи за тоа дека не преговара за идентитетските прашања

Новинарот и политички аналитичар Љупчо Зиков смета дека албанскиот дел во Македонија во моментов се држи коректно со бугарското прашање.

-Сакам да оддадам признание. Тие се коректни, политички и професионално. Османи професионално се обидува да ја изврши задачата. Министерот сепак ништо не може без консултации на клучните луѓе кои се во работната група во Владата. Не е соло-играч. Тој засега добро се држи, рече Зиков во емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5.

Тој забележува дека и „српскиот и грчкиот аспект се држат добро во оваа ситуација“.

-Немам причина да не му верувам на Османи дека не се преговара за идентитетските прашања, констатира Зиков.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

free anime AnimeDao Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

AnimeDao Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

anime streaming Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Gintama

watch anime online My Hero Academia Season 3 (Dub)