January 29, 2022 00:09
Спорт

Зидан ја одбил понудата да седне на клупата кај Манчестер јунајтед

Француската фудаблска легенда Зинедин Зидан го одбил англискиот премиерлигаш Манчестер јунајтед  да го преземе кормилото по отказот кој му беше даден на Норвежанецот Оле Гунар Солскјер, објави денеска „Би-Би-Си“.

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, кој во два мандати донесе две шампионски титули во Ла Лига и три европски круни во низа за „кралевите“  важеше за прв фаворит за нв тренер на „црвените ѓаволи“. Англиски медиуми објавија дека е заинтересиран за работа на „Олд Трафорд“, но наводно неговата сопруга Вероника не му дава да дојде во Манчестер зашто не и се допаѓа животот на Островот.

Според една од најпознатите британски ТВ-куќи, Зидан го одбил Јунајтед од една причина, чека повозбудлива работа, а има две желби – или клупата во ПСЖ или селекторскатља фотелја кај француската репрезентација објави британскиот сервис.

Зизу во моментов е без работа откако си замина од „кралскиот клуб“, каде во првиот мандат работеше од 2016 до 2018 година кога освои една титула во Ла Лига и три во ЛШ, а потоа се врати на клупата во 2019 година и освои уште една шампионска титула во шпанското првенство.

anime online. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime sites JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

AnimeHeaven DARLING in the FRANXX Episode 18

animeheaven es Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

watch anime free BANANA FISH

anime heaven au Boruto: Naruto Next Generations