Свет

Земјотрес со јачина од 4,9 степени според Рихтер ја погоди Турција

Земјотрес со јачина од 4,9 степени според Рихтер ја погоди турската провинција Кајсери, јави агенцијата „Анадолија“.

Засега нема информации за жртви, а оштетени се и неколку станбени објекти.

Две лица, поради претрпен страв, се пренесени во болница, но сега се добро.

watch animes. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

stream anime online ANIMEFLIX Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

ANIMEFLIX Hunter x Hunter (2011)

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

anime flix ANIMEFLIX World's End Harem

ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 26