December 10, 2022 06:51
Балкан

Земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди Албанија

Земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Албанија, соопшти ЕМСЦ.

Според извештаите, земјотресот е регистриран во 11.47 часот по локално време.

Земјотресот е регистриран на 10-ина километри северно од Тирана, додаде ЕМСЦ.