January 24, 2022 17:43
Свет

Земјотрес од 6,2 степени ја погоди Индонезија

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди Индонезија рано утринава, а локалните власти соопштија дека нема жртви или материјална штета.

Нема опасност од цунами, изјави за агенцијата „Ксинхуа“ шефот на индонезиската агенција за земјотреси и цунами.

Земјотресот се случи во 6:47 часот по локално време, на длабочина од 157 километри, во централната провинција Северен Сулавеси.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Bleach (Dub) Episode 360

GoGoAnime Josee, the Tiger and the Fish Episode Full

GoGoAnime Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

watch anime online GoGoAnime My Hero Academia Season 5 (Dub)

online anime My Hero Academia Season 5