October 22, 2021 09:52
Свет

Земјотрес од 5,8 степени го погоди Мелбурн

Земјотрес со интензитет од 5,8 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска југоисточниот дел на Австралија во близина на Мелбурн, објави Геолошкиот завод на САД, а на социјалните медиуми се емитуваат сцени на жители во паника кои излегуваат од своите домови. Земјотресот, кој бил на длабочина од само десет километри, ги потресе зградите во Мелбурн, вториот по големина австралиски град.Австралискиот премиер Скот Морисон во реакција од Њујорк рече дека нема жртви или поголема штета во земјотресот.

Fate/stay night [Unlimited Blade Works] Season 2 (https://4anime.biz/m/7NG) Episode 13

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animetv.cc: Watch Aquarion animetv Episode 26 animetvs

Gintama: The Movie (Dub) (https://kissanime.mx/m/PW9m) Episode Full

Acva2010 cs: https://acva2010.cs.drexel.edu/forum/index.php?u=/user/profile/57085/

Metooo: https://www.metooo.io/u/gogoanimelol