September 18, 2020 11:24
Балкан

Земјотрес го стресе Косово

Земјотрес со јачина од 3.2 степени по Рихтер денеска го стресе Косово.

Епицентарот бил на 16 километри од градот Лепосавич и на 41 километар од Митровица.

Потресот бил на длабочина од 3 километри.

Послаби потреси од овој денеска имаше во Грција и БиХ.