April 10, 2021 15:07
Балкан

Земјотрес го стресе грчкиот остров Самос

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала го погоди Самос, грчки остров во Егејско Море.

Епицентарот на земјотресот е 266 километри источно од Атина, на море, 15 километри северно од Самос, пренесе агенцијата АНА.

Засега нема извештаи за штети или земјотреси.

Watch Noblesse (Dub) Episode 10 (https://animefreak.ws/m/Bq3Q/ep-10) at website https://animefreak.ws. See more amine freak tv

Watch Bottom-Tier Character Tomozaki Episode 2 at website https://animeplanet.cc. See more overlord anime planet