October 26, 2021 01:24
Свет

Земјотрес го погоди Лос Анџелес

Земјотрес со интензитет од 4,3 степени според Рихтерова скала го погоди синоќа јужниот дел на Калифорнија, соопшти американскиот Геолошки институт.

Потресот бил почувствуван во реонот на Лос Анџелес и околните градови, вклучувајќи ги Карсон, Ломита и Торанс. Според извештајот на противпожарната служба на округот Лос Анџелес, нема информации за повредени лица или причинета материјална штета. Епицентарот се наоѓал на длабочина од 14 километри под површината на земјата.

Противпожарни возила и хеликоптери патролирале во погодените области во потрага по оштетени објекти или итни повици.

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://twistmoe.net: Watch Mouryou no Hako: Chuuzenji Atsuko no Jikenbo - Hako no Yurei no Koto twistmoe Episode Full dubbed anime

Chrono Trigger (https://aniwatch.pro/m/rKG4) Episode Full

Wikidot: http://www.wikidot.com/user:info/kissanimemx

Os mbed: https://os.mbed.com/users/kissanimemx/