Свет

Земјотрес во Турција

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала беше почувствуван во водите на Средоземното море, јави турската агенција „Анадолија“ повикувајќи се на соопштение на државната Канцеларија за кризни и итни ситуации (АФАД).

АФАД објави дека потресот бил регистриран во утринските часови, а епицентарот бил во медитеранот на длабочина од околу 40 километри.

Нови вести

Руски авиони бомбардираа позиции на сириските бунтовници, како одговор на нападот врз базата „Хмејмим”

Igor

Трамп: Ким сака да се ослободи од само две нуклеарни постројки

Igor

Зариф до Трамп: Обидете се со почитување – тоа успева

Daniela