February 23, 2019 08:32
Балкан

Земјотрес во Турција

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала беше почувствуван во водите на Средоземното море, јави турската агенција „Анадолија“ повикувајќи се на соопштение на државната Канцеларија за кризни и итни ситуации (АФАД).

АФАД објави дека потресот бил регистриран во утринските часови, а епицентарот бил во медитеранот на длабочина од околу 40 километри.

Related posts

Двајца Срби протерани од Косово

Ivona

Македонски туристи заедно со Срби и Грци ваделе автомобили од море

jule kolch

Тензично во Бања Лука, уапсен пратеникот Драшко Станивуковиќ

Igor