October 26, 2020 16:38
Балкан

Земјотрес во Далмација

Далмација денеска ја погоди земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтер.

Епицентарот на земјотресот е регистриран на 12 километри југоисточно од Грачац, 88 километри северозападно од Сплит.

Се очекуваат официјални податоци.