September 22, 2019 16:55
Балкан

Земјотрес во Атина

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала ја стресе денеска Атина.

Институтот за геодинамика на атинската национална опсерваторија објави дека потресот се почувствувал ширум регионот на Атина.

Епицентарот на земјотресот бил регистриран во морето, на 30 километри североисточно од Атина на длабочина од 15 километри.

Засега нема извештаи за евентуална штета или повредени.

Грчката агенција „АНА“ нагласува дека станува збор за послаб потрес.

Нови вести

Шатори за граѓаните кои по серијата земјотреси не се чувстуваат безбеди во домовите

Igor

Во Тирана и Драч оштетени околу 500 објекти

Igor

Анкета:Китаровиќ води во трката за претседател на Хрватска

Igor