January 24, 2022 23:08
Македонија

Земјотрес во Албанија, се тресе и во Македонија

Земјотрес со јачина од 4,7 степени по Рихтеровата скала ја потресе Северна Албанија, нешто по 22 часот.

Засега нема информации за повредени или можна материјална штета.

Според првичните информации земјотресот e на длабочина од 2 километри и на 56 километри од Призрен.

Пред неколку денови силен земјотрес го погоди Лерин, во Грција, а потресот беше почувствуван и во
Битола и некои други македонски градови. По најсилниот следеа уште десетина послаби земјотреси, а тлото се тресеше и нареднте денови.

watch anime dub. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Naruto (Dub) Episode 212

Dragon Ball Z (Dub)

4Anime Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 6

english anime Ranking of Kings

anime websites That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)