February 28, 2021 05:29
Македонија

Земјотрес вечерва во Македонија – епицентарот кај Галичник

Земјотрес со јачина од 2,1 степен по рихтер вечерва во 21 часот е регистриран во Македонија.

Според информациите од ЕМСЦ, земјотресот е со јачина од 2,1 степен, на длабочина од 4 километри.

пицентарот е кај селото Ростуше во близина на Галичник.

Најповеќе е почувствуван од жителите на западна Македонија.

Watch Kaguya-sama: Love is War Season 2 (Dub) Episode 2 at website https://animeflix.nl. See more animeflix fruits basket

Watch The Seven Deadly Sins Episode 8 at AnimePlanet gosu anime planet