September 24, 2021 09:07
Балкан

Земјотресот што ја стресе Албанија бил со јачина од 4 степени и епицентар кај Корча

Земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала синоќа ја постресе југоисточна Албанија, во близина на градот Корча, јави Европскиот медитерански центар за земјотреси.

Епицентарот на земјотресот бил на осум километри од Корча, на длабочина од два километри, а треперењето траело неколку секунди и ги вознемирило граѓаните, пренесува „Albanian Dejli Njuz”.

Албанија пред две години беше погодена од разорен земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтер, а во него загинаа 51 лице и беше предизвикана огромна материјална штета.

AnimeKisa: Nobunaga Concerto anime episode 10 online free at https://animekisa.in animekisatv

Website https://twistmoe.net: Watch The Prince of Tennis (Dub) twistmoe Episode 50 anime streaming

Watch anime online for free at KissAnime kiss anime

AniWatch: Sands of Destruction (Dub) anime episode 13 online free at https://aniwatch.pro aniwatch

Aerocivil gov: https://www.aerocivil.gov.co/atencion/participacion/encuesta/Lists/Rendicin%20de%20Cuentas%202017/DispForm.aspx?ID=10845

Bagtheweb: https://www.bagtheweb.com/u/gogoanimelol/profile