February 28, 2021 04:24
Свет

Земјоделци уриваат барикади за да влезат во Њу Делхи на протест со трактори

Илјадници индиски земјоделци денеска пробија барикади за да влезат во Њу Делхи на протест со трактор против новите закони за земјоделство.

Протестот се одржува на денот кога Индија го одбележа Денот на републиката со парада во градот во утринските часови, која помина без инциденти.

Толпа земјоделци утрово се собра на граничните пунктови, непосредно пред да почне протестот со трактори кој треба да се одржи на пладне, како што дозволи полицијата.

Десетици илјади земјоделци од крајот на ноември кампуваат на граничните пунктови на Делхи, барајќи укинување на трите закони за земјоделски производи, за кои велат дека ќе влијаат на нивните приходи, ќе им користат на големите корпорации и ќе ги остават на милост и немилост на слободниот пазар.

Watch One Punch Man Episode 2 (https://animeflix.nl/m/wNk/ep-2) at website https://animeflix.nl. See more animeflix ios

King's Raid: Ishi wo Tsugumono-tachi Episode 17 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll free trial