January 17, 2019 12:35
Живот

Зема миксер, ролна од тоалетна хартија и волница – А тоа што го направи ќе ве воодушеви

Зема миксер, ролна од тоалетна хартија и волница – А тоа што го направи ќе ве воодушеви

Ако се прашувате како да ја намотате ролната со конец, тогаш ова е решението за вас.
Доколку сте домаќинка или љубителка на плетење, и имате потреба за намотување на конец, тогаш решението лежи во миксерот и истрошена картонска ролна од тоалет.
Доволно е само на ролната од тоалетната хартија да ја ставите на жицата од миксерот, го вклучувате миксерот во штек и за секунда ќе биде намотан вашиот конец околу ролната, погледнете го видеото:

Related posts

Кафе пред тренинг – што велат експертите?

24info

Научниците конечно со одговор дали постои пријателство меѓу машко и женско

24news

Анксиозноста се смирува со овие намирници

24info