June 25, 2022 03:59
Свет

Зеленски сака разговор само со Путин, без посредници

Украина ќе се бори сè дури не ја врати целата своја територија, истакна денеска украинскиот претседател Володимир Зеленски на украински јазик, на настанот на Фондацијата „Виктор Пинчук” во Давос.

Тој тврди оти е подготвен за разговори, доколку Русија се повлече во областите, каде што беше пред да почне војната во февруари. Но, тој ќе разговара само со рускиот претседател Владимир Путин.

– Може да разговарам само со претседателот директно, без посредници, нагласи Зеленски.

Според него, Русија не преговара сериозно.

Украинскиот претседател беше дигитално поврзан во дискусијата на годишниот состанок на Светскиот економски форум во Швајцарија.

go88 có hợp pháp không sunwin - go88 dang ky go88

sunwin hệ thống quá tải bắt sunwin sunwin stevia wallstreet online