June 25, 2022 01:08
Свет

Зеленски: Русија ќе ги интензивира нападите следната недела

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека очекува Русија да ги интензивира нападите врз таа земја, бидејќи Киев ја чека одлуката на Европската Унија дали ќе и додели статус на земја кандидат за членство во ЕУ.

„Очигледно треба да се очекува Русија да ги интензивира непријателските активности следната недела“, рече Зеленски во своето видео обраќање, пренесува Ројтерс.

Тој додаде дека Русија нема да биде агресивна само кон Украина, туку и кон другите европски земји, наведува британската агенција.

go88 hỗ trợ ngân hàng nào GO88 - Tải Go88 Club | Game bài đổi thưởng go88 life

sunwin bịp như thế nào