Свет

Зеленски: Време е за договор за завршување на војната

Украина е подготвена да ги донесе неопходните одлуки за ставање крај на војната во нејзиниот источен регион Донбас на новиот самит на лидерите на Украина, Русија, Франција и Германија, изјави украинскиот претседател Володимир Зеленски.

„Време е да се договориме за крај на конфликтот и подготвени сме за неопходните одлуки за време на новиот самит на лидерите на четирите земји“, рече Зеленски во изјавата.

Шефот на кабинетот на Зеленски, Андриј Јермак, во истата изјава наведува дека Украина сака да се договори за мерки како што се спроведување на примирјето и поголема размена на затвореници.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime free DARLING in the FRANXX

online anime AnimeDao JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

animes online JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Full

watch anime online Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

tải go88