September 23, 2019 18:13
Македонија

Зекири на ФБ: Кој ја зборува вистината за свадбата во Мала Речица?

Пратеникот и потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири прашува на Фејсбук кој ја зборува вистината за крвавата свадба во Мала Речица, лидерот на ДУИ Али Ахмети или таткото на застреланото момче. Таткото на момчето изјави дека пратеникот Џеват Адеми пукал и го ранил син му.

– Кој ли ја зборува вистината, Али Ахмети или Јусуф Билали очевидец и сведок на настанот (чиј син беше ранет)?, прашува Зекири.

Нови вести

Георгиева: ВМРО-ДПМНЕ трошеше на лажен барок, шмизли, жални врби и палми, Владата предводена од СДСМ гради и реконструира патишта

Igor

Претседателот Пендаровски на почетокот на проектот „Лице в лице со Претседателот” во посета на општина Велес

Igor

И македонската делегација во акција на Генералното собрание на ОН за заштита на планетата

Igor