February 23, 2019 08:38
Живот

Здрав оброк кој го забрзува метаболизмот и ги чисти цревата

Комбинацијата на овие состојки нуди многу благодети за нашиот организам.

Оваа салата чисти цревата, го подобрува метаболизмот и помага во намалување на телесната тежина. Освен тоа, го подобрува имунитетот и ја регулира киселината во желудникот.

Состојките кои се потребни се следните:

½ зелка

2 моркови

Сок од лимон

Маслиново масло

Зачинете со сол и бибер.

Зависно од сезоната и вкусот кој го обожавате, во оваа салата можете да додадете и зелена салата, спанаќ и различни семки.

Related posts

Мешавина која ги решава овие 4 важни проблеми!

24info

Преубава СМС порака и го направи животот пекол на оваа тинејџерка, еве како

24news

(Видео) Ако не ве нападнат змии и крокодили, ќе ве убие племето – Хрватски биолог на островот на смртта

24news