June 26, 2022 01:24
Македонија

Зголемен бројот на основци и средношколци во 2020/2021

Скопје, 18 мај 2022 (МИА) – На крајот на учебната 2020/2021 година, бројот на учениците во редовните основни училишта изнесувал 185 925, што е зголемување за 0,1 процент во однос на претходната учебна година.

Според податоците што денеска ги објави Државниот завод за статистика, во редовните средни училишта, на крајот на учебната 2020/2021 година имало 71 176 ученици, што
е зголемување за 4,2 отсто во однос на учебната 2019/2020 година.

Chơi ngay Game Bài Go88 có tặng code tân thủ 2022

kinh nghiệm đánh tài xỉu sunwin sunwin asia Tải Tài Xỉu Sunwin APK IOS Mới Nhất