March 2, 2021 17:13
Свет

Зголемен бројот на новозаразени и починати од Ковид-19 во Британија

Во Велика Британија беа потврдени 55.761 нови случаи на зараза со коронавирусот во изминатите 24 часа, што е зголемување во споредба со претходниот ден кога имаше 48.682.

Пријавени се повеќе смртни случаи, 1.280 во споредба со 1.248 вчера.

Според владините податоци, бројот на луѓе кои ја примиле првата доза на вакцина за Ковид-19 се искачи на 3,2 милиони.

Sword Art Online: Progressive Movie - Hoshi Naki Yoru no Aria Episode 2 Preview at ANIMEFLIX animeflix weathering with you

Kaguya-sama: Love is War Season 2 (Dub) (https://animeplanet.cc/m/RMro) Episode 12 at AnimePlanet anime planet list