August 23, 2019 22:39
Хроника

Згазена мечка на магистралниот патен правец Гостивар-Кичево

Младо мече на возраст околу 2-3 години утрово било најдено во близина на коловозот од магистралниот патен правец Гостивар-Кичево. Младата мечка е најдена во непосредна близина на излезот од Гостивар до паркингот кај Здуњски мост. Случајот бил пријавен во полиција и во Инспекторатот за земјоделие шумарство и водостопанство по што ќе биде појасно како дивото животно се нашло во непосредна близина на населено место.
Засега не е познато дали на мечката налетало товарно возило или патничко возило.

Нови вести

Возило со мигранти удри во камион и се запали, едно лице загина

Filip

Скопјанец осомничен затоа што во домот држел муниција

Filip

Вреќи со 20 килограми марихуана запленети во автомобил на двајца Дебрани

Daniela