Спорт

Зверев по елиминацијата од АО: Дојдов да станам прв светски рекет, но не заслужив

Александар Зверев беше изненаден во осминафиналето на Австралија Опен и доживеа пораз од Денис Шаповалов (0:3).

Зверев во отсуството на Ѓоковиќ беше еден од најголемите фаворити за освојување на турнирот, но мораше да се соочи со рана елиминација. Германецот по поразот не го криеше разочарувањето и призна дека одиграл слаб меч.

„Дојдов тука да го освојам турнирот и да станам прв тенисер на АТП листата, но со ваква игра не го заслужувам тоа. По еден ваков лош меч глупаво е да зборувам за идни успеси“, изјави Зверев по елиминацијата.

anime to watch. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime stream The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

aniwatch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

watch anime free BANANA FISH

AniWatch Ranking of Kings

Death Note Episode 32