September 24, 2021 07:54
Спорт

Зверев е последната пречка за Ѓоковиќ пред големото финале на ЛОИ

Александер Зверев е последниот патник во полуфиналето на тенискиот турнир на Олимписките игри, откако ова попладне успеа лесно да го совлада францускиот предизвикувач.

Жереми Шарди беше најпријатно изненадување во четвртфиналето на Олимпијадата, па како таков, искусниот тенисер немаше баш многу решенија за расположениот Зверев кој сега треба да биде најголем предизвикувач за светскиот рекет број еден.

Новак Ѓоковиќ имаше лесен пат до полуфиналето и без загубен сет се најде меѓу четирите најдобри, а утре негов противник ќе биде германскиот тенисер кој денеска покажа навистина убедлив тенис.

Зверев до надигра Шарди со убедливи 6:4 и 6:1, па така за првпат во кариерата влегува во борба за еден олимписки медал, нешто што не е новитет за светскиот рекет број еден.

Ѓоковиќ има освоено бронза во 2008-ма година, но сега дефинитивно ќе го нападне златото кое недостасува во неговата богата ризница трофеи. Мечот се игра утре наутро по наше време, а во второто полуфинале, силите ќе ги одмерат Карењо Буста и Карен Хачанов.

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Watch The Prince of Tennis (Dub) Episode 50

Saezuru Tori wa Habatakanai: The Clouds Gather (https://animeflix.nl/m/Nlqv) Episode Full

Watch Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa (Dub) Episode Full

Sites google: https://sites.google.com/view/animeheaven-official/home

Projectlibre: https://www.projectlibre.com/users/animeflixnl