Спорт

Зверев експресно до осмина-финалето, Беретини се спаси од елиминација

Матео Беретни, седмиот носител на Австралија опен, во маратонски меч против Карлос Алкараз успеа да се пробие во осмина-финалето. Четири часа и 13 минути му беа потребни на Беретини да го скрши „малиот Надал“.

Беретнини го победи Алкараз, 31. на АТП-листата, со 6/2, 7/6, 4/6, 2/6, 7/6 (10:5). Искуството на Беретни пресуди во овој меч. Младиот Алкараз ги загуби првите два сета, успеа да се врати во мечот, но потклекна во супер тај-брејкот.

За разлика од Беретнини, Александер Зверев без проблеми дојде до осмина-финалето.

Германецот за два часа игра славеше победа над Раду Албот од Молдавија. Зверев победи со 6/3, 6/4, 6/4.

Зверев во наредната рунда ќе игра против Денис Шаповалов, кој во четири сета беше подобар од Рајли Опелка.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime online AnimeDao Attack on Titan (Dub)

anime streaming Gintama

english anime Naruto (Dub)

anime websites AnimeDao Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 17