October 17, 2021 14:31
Спорт

Зверев го надигра Мареј, Циципас го изнервира и го исфрли Фоњини од Индијан Велс

Александар Зверев се пласираше во осминафиналето на Индијан Велс, откако го исфрли искусниот Енди Мареј без загубен сет (2-0).

Иако Зверев не тргна најдобро и го загуби првиот гем на свој сервис, ама веднаш се врати со два брејка и со 6-4 поведе. Тенисерите не беа сигурни ниту во вториот сет, изгубија по два гема на свои сервиси, за на крајот Зверев да ја искористи првата меч-топка и да победи по тај-брејкот.

Третиот тенисер на АТП ранг-листата, Стефанос Циципас со пресврт славеше над Фабио Фоњини и се пласира во осминафиналето на Мастерсот во Индијан Велс.
Циципас славеше со 2:6,6:3,6:4, но мечот ќе остане запомнет по новиот инцидент на грчкиот тенисер. Италијанецот му се пожали на главниот судија дека Циципас добивал совети од неговиот татко кој беше на трибините.

-Ова е меч на двајца против еден, се пожали Фоњини, но судијата му одговори дека тоа е поддршка од трибините и не се совети.

На крајот од мечот, Италијанецот не издржа и му приговори нешто на Циципас.

Стефанос Циципас речиси цела година е мета на критики од неговите колеги поради неколку причини, а највеќе им оди на нерви тоа што Гркот прави чести прекини и оди во тоалет кога губи.

Претходно, фаворитската улога ја потврди и Данил Медведев против Крајиновиќ (2-0), па главните претенденти за трофејот го продолжија патот на турнирот во САД.

Mobile Suit Gundam UC Episode 7

4Anime: Koneko no Rakugaki anime episode Full online free at https://4anime.biz god of highschool 4anime

UFO Ultramaiden Valkyrie Episode 12

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE

Watch One Piece 3D2Y: Overcome Ace’s Death! Luffy’s Vow to his Friends (Dub) Episode Full