June 13, 2021 17:32
Македонија

Зборовите на Мицкоски искажани од Жугиќ се вистинското лице на антинародното ВМРО-ДПМНЕ

Почитувани граѓани, почитувани новинари,

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против ЕУ и против НАТО.

Тоа се потврдува со аудио снимката на која се слуша Јелена Жугиќ од ВМРО-ДПМНЕ зборува дека тие, ВМРО-ДПМНЕ, се бореле против Брисел и Вашингтон.

Во снимката Жугиќ вели и дека тоа не биле нејзини, туку зборови на Христијан Мицкоски.

Антизападниот Мицкоски нема образ да каже дека е против ЕУ и НАТО ниту пред своите сопартијци, па праќа емисари како Жугиќ по општинските комитети како да ги пренесат неговите пораки.

Мицкоски се крие и од сопственото членство.

Снимките кои протекоа во јавноста а на кои се слуша гласот на Жугиќ, се вистинското лице на ВМРО-ДПМНЕ, партија против ЕУ и НАТО, против едно општество за сите, партија која блокира и внесува поделби меѓу граѓаните.

Ова, почитувани е потврда дека во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена, тоа е партија заглавена во режимската матрица која сака државата да ја однесе назад во темното минато на режим, поделби и меѓународна изолација.

Со таквиот однос кон граѓаните и државата, со таквата понуда, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ може да очекуваат нов, седми пораз по ред од граѓаните.

Граѓаните се за напредок, за развој за интеграција, граѓаните се против блокади, деструкции, омраза и поделби.

Затоа редовно го казнуваат Мицкоски, затоа ВМРО-ДПМНЕ уште долго ќе биде опозиција. 

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Kaitou Tenshi Twin Angel Episode 2

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. Paranoia Agent (Dub) Episode 13

Watch anime online for free at AnimeHeaven animeheavenru. Aria the Scarlet Ammo (Dub) (https://animeheaven.pro/m/Zqdz) Episode 12

AnimeDao Sites Google: https://sites.google.com/view/animedao-official/home