September 25, 2021 06:11
Кошарка

Збогум, НБА: Никола Миротиќ ќе стане најплатениот кошаркар во Европа

Иако на неговата адреса стигнаа неколку понуди од НБА тимови, Никола Миротиќ реши да ги одбие сите и да се врати во Шпанија, каде што го изгради името. Но, наместо враќање во Реал Мадрид, тој се одлучи за потпис за нивниот најголем ривал – Барселона.

 

Објаснувањето зад ваквиот потег на Миротиќ е многу едноставно. Барселона понуди најголема плата и најголема сигурност во однос на должината на договорот, па одлуката на Миротиќ беше лесна.

Според извештаите од Шпанија, Никола Миротиќ ќе потпише четиригодишен договор со плата во висина од 10 до 13 милиони евра годишно, со што ќе стане најплатениот играч во Европа.

Инаку, потпишувањето за Барселона ќе го стави Миротиќ на „црната листа“ кај навивачите на Реал Мадрид, кои го гледаа крилниот центар како расте и се развива во одличен играч додека играше во дресот на „кралевите“ од 2008 до 2014 година.

Website https://animeflix.nl: Watch Needless animeflix Episode 24 black butler animeflix

Website https://twistmoe.net: Watch The Adventures of Nadja II (Dub) twistmoe Episode Full dubbed anime

Onegai☆Twins: Natsu wa Owaranai (https://kissanime.mx/m/b4V) Episode Full

Gekidol Episode 12

Alexandria gov: http://www.alexandria.gov.eg/Lists/comp_new/DispForm.aspx?ID=25431

Tune: https://tune.pk/user/gogoanimelol/about