July 23, 2021 22:07
Хроника

За шест часа 63 казни за пребрзо возење во Тетово и Гостивар

Тетово, 21 јуни 2021 (МИА) – Во периодот од 14 до 20 часот вчера на подрачјето на СВР Тетово спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната. При тоа санкционирани се 63 возачи, од кои 39 на територија на Тетово, а 24 на територија на Гостивар.

-Од казнетите, 52 возачи возеле со брзина од над 50 километри на час над пропишаната, а осум за дури над 70 километри на час над дозволената. Повторно, уште еднаш апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и со тоа да придонесат да се зголеми безбедноста во сообраќајот, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. ас/ев/

Watch anime online for free at AnimeFreak anime online. Watch Pretty Boy Detective Club (Dub) Episode 5

https://animebee.to free anime online. Bayonetta: Bloody Fate (Dub) Episode Full

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD. King of Braves GaoGaiGar (https://animedao.nl/m/RXzn) Episode 49

KissAnime Webwiki: https://www.webwiki.com/kissanime.mx